Reversi Strateji

Marka: Bal

499.90 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0352 235 8884

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al
SEÇENEKLER :
Pal Reversi

Pal Reversi oyunu, özel taşlarla oynanan bir akıl ve zeka oyunudur. Pal Reversi, çocuklarınızla, aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirirken çocuklarınızın zeka gelişimine de katkıda bulunmanızı sağlayan faydalı bir oyundur. Siyah ve beyaz taşlarla hamleler yapılarak oynanan oyunda, strateji geliştirmek, dikkatli olmak ve zeka becerisi önemlidir. Oyunu oynayan rakiplerden bir taraf siyah diğeri ise beyaz taşları seçerek hamlelerini bu taşlarla yapar. Oyuncular, rakibinin taşlarını ele geçirmeye çalışarak oyunda ilerler. Oyunda kazanabilmek için yapılması gereken en önemli hamle, köşelere taşların yerleştirilmesidir. Otun alanındaki tüm kareler dolduğunda, rakiplerden birinin elinde hiç taş kalmadığında veya iki tarafın da yapacağı geçerli bir hamle kalmadığında oyun biter. Oyun sonunda en çok taşı olan oyuncu, oyunu kazanmış olur.

Pal Reversi Kutu Oyunu Avantajları

  • Özellikle çocuklarda olmak üzere kişilerin zeka gelişimi ve düşünme yetisine katkıda bulunur.
  • Oyun malzemesinin plastik, hafif ve taşınabilir oluşu dilediğiniz ortamda oyuna başlayabilme imkanı sağlar.
  • Oyunda hamle sırası gelen oyuncunun pas geçme hakkı bulunur.

Pal Reversi Oyunu Teknik Özellikleri

  • Yaş Aralığı: 5 +
  • Oyuncu Sayısı: 2

Pal Reversi Oyunu Kutu İçeriği

Oyun kutusu içerisinde; 8x8' ölçüsülerinde kare şeklinde bir plastik oyun tahtası ve 64 adet siyah - beyaz renklerden oluşan çift taraflı oyun taşları bulunur.

Pal  Hakkında

Pal Oyuncak, çocukların gelişim alanlarına, gelişim seviyelerine, ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun eğitici oyuncaklar tasarlayan bir oyuncak üreticisidir. Çocukların gelişimine katkı sağlayan Pal, aynı zamanda çocuk sağlığını da önemseyerek ürünlerinin ham madde seçiminden tasarım özelliklerine kadar sağlığı tehdit etmeyecek şekilde üretmeye özen gösterir. Çocukları yalnızca oyalamak yerine, onları eğitmek ve aileleri ile daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak üzere ürettiği oyuncakları ile çocukları oyun hayatına hazırlama ve ailelere en doğru oyuncağı seçme bilincini kazandırma amacını taşır.

 

 

 

İçindekiler:

8x8 lik kare plastik oyun tahtası ve 64 tane çift renkli (siyah-beyaz) oyun taşı.

Oyuncu Sayısı: 2

Yaş: 5+

Oyunun Oynama Şekli ve Kuralları:

1. Reversi özel taşlarla oynanır, bu taşların bir tarafı siyah, diğer taraf beyazdır. Başlangıçta oyun tahtasının ortasındaki dört kareye sırasıyla beyaz ve siyah dört taş koyulur. Oyuncu eğer hamle yapacaksa, kendi taş rengiyle yüz yüze gelecek şekilde bir taş yerleştirmelidir. Oyuncu her yere taşını koyamaz - Her hamlede rakibin bir veya daha fazla taşını ele geçirmelidir. Bunu yaparken, çapraz, dikey ya da yatay biçimde kendi rengine ait taşların aynı sırada olması gerekiyor. Eğer taraflardan birinin taş koyduğu bölümle, yine kendisine ait başka taş arasında rakibe ait taşlar varsa, onlar da renk değiştirerek oyuncunun taşının rengini alır. Ele geçirilen taşlar ters döner (renkleri değişir) ve oyuncunun kendi taşı olur. Eğer oyuncu mevcut durumda rakibin hiç bir taşını ele geçiremiyorsa, hamle sırası rakibe geçer.

2. Oyunda kazanmak için yapılması gereken en önemli hamle köşelere taşlarınızı yerleştirmektir. Ne kadar çok köşeniz varsa kazanma şansınız o kadar yükselir. Ancak bu dört köşeyi alan oyunu mutlaka kazanır anlamına gelmez. Köşeye taş yerleştirmek için ilk hamleden itibaren hazırlık hamlelerini dikkatli bir şekilde yapmak gerekir. Hazırlık hamleleri her oyuncu için farklı tekniklerle yapılsa da genel olarak ortadaki 16 kareyi taşırmadan taş yerleştirmeye başlanır. Bu karelere taş yerleştirdikten sonra köşeleri rakibe vermemek için yapılması gereken en önemli şey köşe karelerin komşu karelerine mümkün olduğu kadar taş koymamaktır. Köşe karelerin komşu karelerinin dışındaki karelere taş koyarak oyun devam ettirilir.

3. Oyuncu geçerli bir hamle yapamıyorsa, bu durum hakkında "Hamle yapamazsınız" mesajıyla bilgilendirilir ve hamle sırasını "boş" bir hamle yaparak rakibine geçer. Bu tarz hamleler oyun notunda "pas" olarak geçer. Üstteki kural, rakip için de geçerlidir. Her iki oyuncunun da pas dediği durumda oyun otomatik olarak biter. Tüm kareler dolduğunda veya geçerli bir hamle yapılamaz hale gelindiğinde oyun biter.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Kuveyt
Taksit tutarıToplam
Peşin-499.90 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5